Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Kostel sv. Cyrila a Metoděje

*
Poslední úkryt parašutistů
Significant photo
Info text

Barokní kostel byl postaven v letech 1730-36 podle projektu Kiliána Ignáce Dienzenhofera. Podélná sálová stavba, jejíž loď má tři pole, kruchtu a presbytář byla původně zasvěcena sv. Karlu Boromejskému. Za císaře Josefa II. byl kostel v roce 1783 zrušen a sloužil jako skladiště. Znovu vysvěcen byl roku 1935 pro bohoslužebné účely Československé církve pravoslavné a slavnostně zasvěcen sv. Cyrilu a Metodějovi.
V roce 1942, za nacistické

okupace, se kostel stal poslední skrýší pro českoskoslovenské parašutisty, kteří vykonali atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Zradou byl jejich úkryt prozrazen a kostel i jeho okolí obsadily oddíly SS a gestapa. Po statečném boji s přesilou a vyčerpání veškeré munice se sedm hrdinů rozhodlo ukončit život vlastní rukou. Krypta, kde nalezli smrt, je upravena jako Národní památník hrdinů heydrichiády.

GPS: 50° 4′ 33.9″ N, 14° 25′ 1.43″ E
link
Mapa

Kontaktní informace

Ulice Resslova ulice Město Praha 2

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE