Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Kostel sv. Kateřiny

Unikátní barokní kostel
Significant photo
Info text

Stavbu kostela s klášterem řádu obutých augustiniánek inicioval císař Karel IV. jako vzdání díků sv. Kateřině, na jejíž svátek roku 1332 slavně zvítězil v bitvě u San Felice. Gotický kostel a klášter byl postaven mezi lety 1355-67. Počátkem 15. století byl vypálen husity. Dnešní barokní podoba kláštera je dílem architekta Františka Maxmiliána Kaňky a byla postupně realizována v letech 1718-30. Kostel sv. Kateřiny je dílem neméně významného barokního architekta

Kiliána Ignáce Dienzenhofera. Z původního gotického chrámu zachoval pouze vysokou věž u vstupního průčelí chrámů. Pro svůj tvar bývá nazývaná "pražský minaret". Unikátní barokní sálová stavba s příčnou lodí vyniká bohatou výzdobou, již dominuje fresková výmalba Václava Vavřince Reinera.
Po zrušení kláštera císařem Josef II. na konci 18. století sloužily jeho prostory ústavu choromyslných. V jeho zdech zemřel hudební skladatel Bedřich Smetana.

GPS: 50° 4′ 25.0″ N, 14° 25′ 30.89″ E
link
Mapa

Kontaktní informace

Ulice Kateřinská 30 Město Praha 2

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE