Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Národní třída

Významná ulice oddělující Staré a Nové Město
Info text

Národní je jednou z významných tříd v Praze. Nachází se na rozhraní starého a nového města, jihozápadním směrem od středu metropole, spojuje Most Legií s Jungmannovým náměstím. V jejích místech stávaly ve středověku hradby. Původně nesla název Nové Aleje a později na počest panovníka Ferdinandova třída. Po vzniku samostatného Československá v říjnu 1918 byla přejmenována na Národní třídu. V průběhu 19. století zdeí vznikla řada významných budov, jako

Národní divadlo, česká Akademie věd, či kavárna Slavie v paláci Lažanských. Ve 20. století prošla významnými úpravami. Mnohé staré budovy byly zbořeny a třída rozšířena. Později přibyl obchodní dům Máj a brutalistní budova Nové scény Národního divadla.
Na Národní třídě se také odehrál brutální zásah proti pokojné studentské manifestaci 17. listopadu 1989, který odstartoval Sametovou revoluci a znamenal konec Komunistického režimu v Československu.

GPS: 50° 4′ 53.43″ N, 14° 24′ 53.2″ E
link
Mapa

Kontaktní informace

Ulice Národní třída Město Praha 1

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE