Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Palác Lucerna

* *
Atmosféra meziválečné Prahy
Info text

Současným slovníkem by se dala Lucerna charakterizovat jako multifunkční komplex. Stavitelem paláce byl Václav Havel, dědeček pozdějšího disidenta a prezidenta Václava Havla. Palác v eklektickém stylu spojující prvky secese a moderny postupně vznikal mezi lety 1906-20. Unikátní bylo konstrukční řešení stavby, v niž hlavní roli hrál železobetonový skelet.
Praha díky Lucerně získala první moderní velkoměstskou pasáž s obchody, restauracemi a jídelním automatem, který byl rovněž naprostou novinkou. V prostorách paláce byl otevřen moderní biograf

s kapacitou 820 míst a Velký sál hostící plesy, koncerty, ale také například utkání v boxu. Ve své době byla největším svého druhu v Československu. V horních patrech byly situovány luxusní byty a malířskými ateliéry.
Podmanivou atmosféru si palác zachoval dodnes, o čemž se lze nejsnadněji přesvědčit v unikátní kavárně v předsálí biografu. V prosklené kopuli pasáže je instalována provokativní socha Davida Černého - obracený pomník sv. Václava, zemského patrona.
Po roce 1989 byl Palác Lucerna v restituci vrácen zpět rodině Havlových.

GPS: 50° 4′ 53.26″ N, 14° 25′ 32.9″ E
link
Mapa

Kontaktní informace

Ulice Vodičkova Město Praha 1

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE