Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Černínský palác

* *
Ministerstvo zahraničních věcí
Significant photo
Info text

Černínský palác nechal postavit diplomat hrabě Humprecht Jan Černín z Chudenic. Jedná se o jednu z největších barokních staveb v Praze vůbec. Stavba byla poničena během války o rakouské dědictví ve 40. letech 18. století, znovu pak v roce 1757 kdy jej poškodila pruská dělostřelba. Palác také díky tomu prošel řadou pozdně barokních přestaveb a dodatečných rekonstrukcí. Během 2. světové války jej přebudovali i nacisté. Od roku 1777 palác sloužil mimo jiné jako lazaret s lékárnou, útulek

pro chudé, nájemní dům, dílny, kasárna či výtvarná galerie. Palác sám má z hlediska novodobých českých dějin dosti pochmurnou historii, v období Protektorátu Čechy a Morava v letech 1939 až 1945 zde bylo sídlo úřadujícího Protektora pro Čechy a Moravu, dne 10. března 1948 zde za dodnes ne zcela jasných okolností ukončil svůj život někdejší ministr zahraničních věcí Jan Masaryk. Na počátku devadesátých let 20. století právě zde došlo k podpisu smlouvy o rozpuštění Varšavské smlouvy.

GPS: 50° 5′ 19.84″ N, 14° 23′ 26.17″ E
link
Mapa

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE