Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Arcibiskubský palác

*
Sídlo pražského arcibiskupa
Significant photo
Info text

Starší, renesanční budovu stojící na místě dnešního paláce zakoupil roku 1561 císař Ferdinand I. a věnoval ho pražskému arcibiskupství. Palác, který se stal definitivním sídlem pražského arcibiskupství, prošel několika razantními stavebními úpravami. Nejprve ve vrcholně renesančním stylu patrně podle plánů dvorního architekta Bonifáce Wohlmutha, ale rozhodující pro současnou podobu paláce byla radikální přestavba v polovině 17. století v raně barokním stylu. Podle plánů francouzského architekta Jeana

Baptisty Matheye vyrostlo palácové průčelí s portálem ze sliveneckého mramoru a převýšený střešní altán, který byl charakteristický pro Matheyův styl. Matheyův podíl na přestavbě dokládá nad portikem paláce dodnes viditelná značka - trojúhelník s letopočtem 1676. Uvnitř paláce je skvostná výzdoba plná vzácných dřevořezů, rokokových štuků, nádherných lustrů a nábytku spolu s množstvím různého skla a porcelánu. Většina výzdoby je v trůnním sále a v jídelně, tam také najdete i vzácné pařížské gobelíny.

GPS: 50° 5′ 23.74″ N, 14° 23′ 51.16″ E
link
Mapa

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE