Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Klášterní pivovar Strahov

*
Pivo Sv. Norbert
Significant photo
Info text

Klášterní pivovar byl založen v roce 1140 králem Vladislavem II. První zmínky o pivovaru pocházejí z přelomu 13. a 14. století. O stavbě nového, již plně funkčního pivovaru stávajícího na místě dnešní restaurace, rozhodl opat Kašpar Questenberg v roce 1628. V roce 1907 byl pivovar zrušen a objekty byly využívány pouze jako hospodářská stavení. Pivovar byl obnovenn opět až v roce 2005 při rozsáhlé a náročné rekonstrukci celého objektu. Současná podoba Klášterního pivovaru Strahov nabízí hostům celkovou kapacitu 380 míst ve třech osobitých prostorách vlastním pivovaru, restauraci Sv. Norbert, a na pivovarském dvoře.
Klášterní

pivovar Strahov patří do kategorie restauračních minipivovarů s roční kapacitou okolo 1000hl. Pivo Sv. Norbert, pojmenované podle zakladatele řádu premonstrátů, jež sídlí ve Strahovském klášteře, je vyráběno pouze z přírodních surovin - vody, sladu, chmele a kvasnic. Respektuje letitý zákon o čistotě piva - Reinheitsgebot z roku 1516. V pivu proto nenajdete žádné chmelové extrakty ani cukr, pivo je nepasterováno a nefiltrováno. Sv. Norbert obsahuje zbytkové pivovarské kvasnice s obsahem vitamínu B. Nejvýše položený pražský pivovar nabízí nefiltrovaná speciální piva pro potěchu očí, nosu i chuťových pohárků.

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE