Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Dům Václava z Radče

Dům stavitele Svatovítské katedrály
Info text

Dům nechal zbudovat pro svou soukromou potřebu kanovník a stavitel Svatovítské katedrály Václav z Radče v roce 1414. Patřil k prvním domům postaveným na Hradčanském náměstí v gotickém slohu. Původně byl koncipován jako izolovaný dvorec s obytným křídlem s věží, jejíž zbytky jsou patrny v rohu stavby dodnes. Vstupní věž u menšího domu byla tehdy zcela neobvyklá. Součásti dvorce byla rovněž kaple Nanebevzetí Panny Marie. Současná podoba

domu je výsledkem barokní přestavby v polovině 18. století. Průčelí domu vévodí obraz sv. Jana Nepomuckého, který zde údajně bydlel, když předsedal úřadu generálního vikáře. Nepochybným obyvatelem domů však byl syn malíře Alfonse Muchy, spisovatel Jiří Mucha, který dům užíval od roku 1950. Zdejší vyhlášené večírky, hojně navštěvované intelektuály a pražskou bohémou, se staly předmětem četných spekulací a zůstávají opředené legendami.

GPS: 50° 5′ 24.06″ N, 14° 23′ 41.34″ E
link
Mapa

Kontaktní informace

Ulice Hradčanské náměstí Město Praha 1

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE