Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Václavské náměstí

* * *
Hlavní pražský bulvár
Significant photo
Info text

Václavské náměstí je nejživějším pražským bulvárem stoupajícím od Můstku k monumentální budově Národního muzea. Celková jeho délka je 682 metrů. Je pravým centrem Prahy s nejvyšší koncentrací obchodů, hotelů, kanceláří zahraničních i domácích společností, směnáren, obchodů se suvenýry a stánků s rychlým občerstvením. Život na Václaváku, jak jej nazývají pražané, neutichá ani v noci. Nabízí množství nočních podniků bohužel i těch horší pověsti.
Náměstí, původně tržiště, vzniklo po roce 1348, kdy císař Karel IV.

založil Nové Město. Až do roku 1848 bylo nazýváno Koňským trhem. Současný název upomíná na patrona české země sv. Václava, jehož socha se tyčí na vrcholu náměstí.
Náměstí bylo svědkem mnoha historických událostí. Konaly se zde masové demonstrace po obsazení Československa ruskými tanky v srpnu 1968. Na protest proti okupaci se na náměstí v lednu 1969 upálil student Jan Palach. Rovněž hlavní masové demonstrace v listopadu 1989, které vedly k pádu komunistického režimu, proběhly v prostorách tohoto náměstí.

GPS: 50° 4′ 55.81″ N, 14° 25′ 35.55″ E
link
Mapa

Kontaktní informace

Ulice Václavské náměstí Město Praha 1

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE