Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Novoměstská radnice

*
Dějiště první pražské defenestrace
Significant photo
Info text

Novoměstská radnice patří k nejvzácnějším památkám na území Nového města. Karel IV přikládal nově vzniklému náměstí velký význam, a proto byla stavba radnice pojata velmi velkoryse. Stavba začala v roce 1377 v gotickém slohu a pokračovala až do roku 1456 kdy byla dokončena věž. Radnici tvoří několik budov a v jedné z nich se dochoval vzácný dvojlodní sál v renesanční podobě. Dominantu tvoří již zmiňovaná radniční věž

o výšce 70 metrů s šesti podlažími. V pozdější době byla radnice renesančně upravena, konkrétně jižní křídlo Benediktem Riedem a později po požáru i křídla západní a severní Bonifácem Wolmuthem. V roce 1419 zde proběhla tkzv. 1. pražská defenestrace, kdy někteří občané vybuzeni kázáním radikálního kněze Jana Želivského svrhli mnoho konšelů z oken a ubili je. Tato hrozná událost předcházela pozdějším husitským válkám.

GPS: 50° 4′ 42.04″ N, 14° 25′ 16.13″ E
link
Mapa

Kontaktní informace

Ulice Karlovo náměstí 1 Město Praha 2

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE