Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Kostel Panny Marie Sněžné

*
Nejvýšší pražský kostel
Significant photo
Info text

Gotický kostel spolu s klášterem karmelitánů založil krátce po své korunovaci roku 1347 císař Karel IV. Kostel plánovaný jako trojlodní bazilika měl být po katedrále sv. Víta nejvyšším a největším pražským kostelem. Husitské války však přerušily úsilí stavitelů a do konce 14. století se podařilo vybudovat pouze vysoký chór. I tak dosahuje výška jeho klenby 34 metrů, čímž mu patří primát nejvyššího pražského kostela.

Zpustlý chrám se zborcenou klenbou získal na počátku 17. století řád bosých františkánů, kteří opravili zborcenou klenbu a na západní straně zbudovali vysokou průčelní stěnu s hudební kruchtou.Legenda na obraze na oltáři vykresluje příběh založení baziliky Santa Maria Maggiore v Římě, kdy Panna určila hustým sněžením místo kde má být bazilika založena. Podle tohoto příběhu nese pražský kostel své jméno.

GPS: 50° 4′ 58.7″ N, 14° 25′ 24.96″ E
link
Mapa

Kontaktní informace

Ulice Jungmannovo náměstí Město Praha 1

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE