Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Kostel sv. Tomáše

*
Gotický kostel barokně přestavěný Kiliánem Ignácem Dienzenhoferem
Significant photo
Info text

Kostel založil v roce 1285 řád augustiniánů, který přišel do Prahy za vlády přemyslovského krále Václava II. Na místě staršího románského kostelíka vyrostla v průběhu 14. století gotická trojlodní bazilika. Kostel sv. Tomáše byl součástí augustiniánského konventu, který byl postaven v bezprostředním okolí. V roce 1420 kostel vypálili husité. Dnešní podoba je výsledkem barokní přestavby, která proběhla mezi lety 1723-31 podle plánů

architekta Kiliána Ignáce Dienzenhofera. Původní gotické dispozici dominuje barokní klenba s freskou Václava Vavřince Reinera s náměty ze života sv. Augustina. Chloubou kostela býval obraz Petra Paula Rubense zpodobňující rovněž sv. Augustina, dnes ve sbírkách Národní galerie. Sochařskou výzdobu chrámu obstaral M. F. Brokof a Quitainer. Za zvláštní pozornost stojí vstupní renesanční portál a původní barokní varhany z roku 1751.

GPS: 50° 5′ 19.64″ N, 14° 24′ 19.91″ E
link
Mapa

Kontaktní informace

Ulice Letenská Město Praha 1

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE