Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Nerudova ulice

*
Starobylá ulice spojující Malostranské náměstí s Pražským hradem
Significant photo
Info text

Tato nádherná ulice stoupá strmě z Malostranského náměstí k Pražskému hradu a je součástí Královské cesty. Zdobí ji zejména barokní paláce s bohatě zdobenými fasádami. V některých domech jsou zachovány gotické sklepy. Zajímavé jsou historické portály domů, starobylé zdobené dveře a výkladce i zámky a především historická domovní znamení. Uprostřed ulice stávala do roku 1711 Strahovská brána s cimbuřím a padacím mostem, byla za

Přemysla II. součástí pevnostního systému a rozdělovala Malou Stranu a Hradčany. V dolní části ulice bydleli řemeslníci, kteří zhotovovali ostruhy - Sporen, ulice se tak jmenovala od poloviny 17.století Sparrengase, původně se jmenovala Strahovská. Horní část ulice se nazývala Dlaždění. V ulici bydlel ve známém domě u Dvou slunců český spisovatel a básník Jan Neruda, po smrti toho významného literáta dostala ulice jeho jméno.

GPS: 50° 5′ 18.95″ N, 14° 24′ 4.57″ E
link
Mapa

Kontaktní informace

Ulice Nerudova ulice Město Praha 1

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE