Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Kostel Panny Marie Vítězné

* *
Pražské Jezulátko
Significant photo
Info text

Raně barokní kostel Panny Marie Vítězné na Malé Straně byl postaven v letech 1611-12 německými luterány a zasvěcen Nejsvětější Trojici. Bývá pokládán za první stavbu provedenou v barokním stylu v Praze. Na jeho stavbě se patrně podílel císařský architekt Giovanni Maria Filippi. Po vítězství protireformace daroval kostel v roce 1624 Ferdinand II. za odměnu řádu bosých karmelitánů, kteří se zasloužili o vítězství císařského vojska v bitvě na Bílé Hoře. Karmelitáni jej nově zasvětili Panně Marii Vítězné,

přestavěli a v jeho blízkosti zbudovali klášter. Změnily rovněž orientaci kostela, který původně míval vchod od strany Petřína, aby oltář směřoval k východu. K původně prostému jednolodnímu kostelu přibudovali kruchtu, hluboké kněžiště a přistavěli věž. U kláštera vybudovali Seminářskou zahradu, v níž v umělých jezírkách pěstovali žáby a ryby na postní stravu.
Na hlavním oltáři kostela je vystavena mezi katolíky celosvětově proslulá vosková soška španělského původu, tzv. "Pražské jezulátko".

GPS: 50° 5′ 8.6″ N, 14° 24′ 13.2″ E
link
Mapa

Kontaktní informace

Ulice Karmellitská 9 Město Praha 1

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE