Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Michnův palác

Tyršův dům
Significant photo
Info text

Na místě, kde se ve středověku nacházel ženský klášter dominikánek, si nechal na konci 16. století karlštejnský purkrabí Jan Vchynský z Vchynic postavit renesanční předměstský letohrádek. Hlavní průčelí budovy bylo podle tehdejšího zvyku orientováno směrem k řece, zády ke komunikaci. V roce 1623 jej zakoupil významný šlechtic Pavel Michna z Vacínova, který a později jeho syn nechali letohrádek přestavět v reprezentativní barokní palác, který svou výstavnosti měl konkurovat malostranskému

paláci Albrechta z Valjdštejna. Stavbu vedli architekti Pietro Colombo a Francesco Caratti ve stylu římských paláců 16. století. Palác čítá pět traktů, reprezentativní vstupní dvůr a vnitřní dvůr obklopený lodžiemi. Mimořádně působivá je především fasáda paláce obrácená do zahrady s bohatou štukovou výzdobou.
Od roku 1921 palác vlastní Československá obec sokolská, významná nacionálně orientovaná tělovýchovná organizace, a nese jméno podle jejího zakladatele Miroslava Tyrše.

GPS: 50° 5′ 0.91″ N, 14° 24′ 16.78″ E
link
Mapa

Kontaktní informace

Ulice Újezd 40 Město Praha 1

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE