Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE
19. - 20. století

Antonín Dvořák

Jeden z nejslavnějších hudebních skladatelů všech dob
Significant photo
Info text

(highlite)Přední světový skladatel, původem z Čech. Za svou bohatou dráhu napsal přes 120 opusů a stal se v zámoří ředitelem americké národní konzervatoře, kde vychoval řadu budoucích skladatelů. (highlite)Pocházel z rodiny řezníka. V 16 letech odešel studovat do Prahy varhanickou školu. Skládat začal velmi brzo a díky iniciativě jeho ženy se skladby dostaly k Brahmsovi, který byl natolik fascinován, že Dvořáka rovnou doporučil berlínskému nakladateli. Začíná tak i Dvořákova dirigentská dráha vlastních děl, kterou získal velikou slávu v roce 1884 v Londýně při dirigování vlastní Stabat Mater.

Roku 1891 napsal slavný Rekviem a stal se celosvětově známým.
Díky tomu si ho zakladatelka nové americké národní konzervatoře, vzdělaná Jeanette Thurberová, vyhlédla jako potencionálního ředitele a Dvořák po chvíli váhání tuto anabázi přijal. V průběhu tohoto období složil vůbec nejslavnější opus, 9. symfonii známou jako "Novosvětská".
Dvořák dokázal ve svých dílech silně akcentovat patriotické náměty a specificky oslovil zvláště slovanské posluchače, zatímco jiným připravil nevšední náhled do slovanského cítění a tvorby. Bezpochyby patří mezi nejvýznamější hudební skladatele všech dob.

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE