Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Vyšehradský hřbitov

* *
Český Slavín
Significant photo
Info text

Myšlenka proměnit starý vyšehradský hřbitov v místo posledního odpočinku významných osobností českého kulturního a politického života pochází ze 70. let 19. století. Podle návrhu architektů Barvitia a Wiehla vzniklo podél obvodu hřbitova arkádové pohřebiště s mramorovými hrobkami. Pro areál se začalo používat pojmenování Slavín. Sochařská dominanta hřbitova, alegorická postava okřídleného Genia vlasti sklánějícího se nad symbolickým sarkofágem, je dílem sochaře Josefa Maudera.

Postavy po stranách představují alegorie Vlasti truchlící a Vlasti vítězné. Nad tabulemi se jmény pohřbených je umístěno motto: "Ač zemřeli, ještě mluví." Na Slavíně a v celém areálu vyšehradského hřbitova je pohřbeno na 600 významných osobností národního života: spisovatelů, vědců, básníků, výtvarných umělců, skladatelů, herců, lékařů a politiků. Mnohé pomníky jsou mimořádnými sochařskými realizacemi. Mimo jiné je zde pochován hudební skladatel Antonín Dvořák.

GPS: 50° 3′ 53.8″ N, 14° 25′ 3.35″ E
link
Mapa

Kontaktní informace

Ulice Vyšehradské sady Město Praha 2

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE