Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Muzeum hudby

*
Bývalý dominikánský kostel sv. Máři Magdaleny
Significant photo
Info text

Barokní kostel sv. Máři Magaleny postavený po roce 1656 podle plánů Francesca Carattiho pro řád dominikánů, měl průběhu staletí pohnutý osud. V roce 1793 se stal předmětem veřejné dražby, která byla vyvolána pro zadluženost dominikánského kláštera. Nový vlastník zde hodlal zřídit rafinerii cukru, ale po četných protestech sousedů zde zřídil pouze sklady a kanceláře. V interiéru kostela byly jeho boční lodě uzavřeny zdmi a následně

přepatrovány. Později připadla budova Vrchnímu poštovnímu úřadu a po roce 1849, zde dokonce sídlil vojenský špitál a kasárna pražského četnictva. Pak zde dlouho sídlil Ústřední archiv ministerstva vnitra.
V roce 2004 proběhla nákladná rekonstrukce objektu a následně se stal sídlem Muzea české hudby. Stálá expozice, doplňovaná krátkodobými výstavami, představuje prostřednictvím unikátní sbírky vývoj tohoto uměleckého žánru.

GPS: 50° 5′ 6.03″ N, 14° 24′ 16.49″ E
link
Mapa

Kontaktní informace

Ulice Karmelitská 2 Město Praha 1

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE