Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE
DIGITAL GUIDE OBSAHUJE:
  • POI: 858
  • Reálie: 400
  • Trasy: 8
  • Související vazby: 4194
  • Fotografie: 2528
  • Počet stran textu: 348
pro média/press ke stažení

Významné pražské pivnice

Po stopách slavné minulosti proslulých pražských hospod.
Info text

Tato trasa zahrnuje náš výběr z nejlepších Pražských tradičních hospod. Můžete je navštívit za jediný den a po cestě se pokochat nádhernou atmosférou staré Prahy. Protože zástávek po cestě není málo, můžete si ji samozřejmě rozložit do více dní. Pro méně zdatné doporučejeme konzumaci pouze jednoho

malého piva v každé restauraci, či zařadit delší přestávku. Pokud se neobjednáte předem, je možné, že se do všech hospod nedostanete, nicméně i jedno pivo jak říká česká tradice: "na stojáka" pokochat se atmosférou a jít dál stojí za to! To nejlepší z pražských tradičních hospod v jediném dni!

Mapa

SOUVISEJÍCÍ BODY

Body trasy

0,0km / 4,139km 1. U Fleků

Info text

Kde jinde bychom měli začít, než v pražském pivovaru u Fleků - pivovaru s nejdelší nepřerušenou várečnou tradicí

v Praze. Vyzkoušejte vynikající polotmavý ležák a prohlédněte si staré dubové sudy, kde pivo zraje.

0,621km / 4,139km 2. U Jelínků

Info text

Možná budete trochu v šoku, ale právě U Jelínků je stará, ale i současná pražská pivnice se vším všudy. Turisté sem na rozdíl od Fleků tak často nezabloudí,

tak možná využijte některé fráze z našeho slovníčku. Čerstvý plzeňský ležák a postavičky místních štamgastů tvoří nerozlučnou kombinaci.

0,964km / 4,139km 3. U medvídků

Info text

Další skvost, tentokrát celkem dobře utajený pivovar v románském domě Budvar restaurantu u Medvídků. Vynikající ležák,

zrající v dubových sudech a klidná atmosféra jsou pro toto místo typické. Obsluha zde by vás neměla zklamat!

1,232km / 4,139km 4. U Dvou Koček

Info text

Skoro za rohem je staropražská restaurace u Dvou koček, nejedná se o pivovar, ale o jednu z nejzachovalejších restaurací v Praze, kde můžete pod gotickou

klenbou vychutnávat prvotřídní Plzeňský ležák a oddávat se geniu loci, kde si ruku podávala staletí a režimy a místo je pořád krásně téměř stejné.

1,655km / 4,139km 5. U Zlatého Tygra

Info text

Nádherná hospoda se starým domovním znakem, vynikající Plzní a historií slavných návštěv jako byl spisovatel Bohumil Hrabal. Často

sem zabloudil i dramatik a bývalý český prezident Václav Havel, na saxofon zde hrál i bývalý americký prezident Bill Clinton.

3,713km / 4,139km 6. U Černého Vola

Info text

Starobylá pivnice s barokními slepými okny patří mezi nejstarší dochované původní pražské pivnice. Nezapomeňte se na okna podívat než vejdete pak již bude možná pozdě. U Vola se nevaří, ale například nakládaný sýr tu mají výborný.

Těšit vás kromě piva a místa může i fakt, že zisk z provozu hostince jde na vedlejší ústav pro slepé děti. Kvůli vlastnímu zdraví však doporučujeme to s charitou a pitím nepřehánět. Ještě vás totiž čeká malý výšlap.

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE