Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE
19. - 20. století

Josef Václav Myslbek

Nejslavnější český sochař přelomu 19. a 20. století
Significant photo
Info text

Josef Václav Myslbek byl s jistotou jedním z nejvýznamnějších českých sochařů přelomu 19. a 20. století, který založil a inspiroval novodobé české sochařství.
Jeho dílo se zařazuje jakožto monumentální realismus. Byl známý svou velkou kritiku k vlastním dílům a většinou je mnohokrát předělával, dokud nebyl s výsledkem naprosto spokojen. Byl silně ovlivněn významným českým malířem Josefem Mánesem - podobně jako Mánes vytvářel klasické typy bájných hrdinů českých zemí, ale i osobnosti české historie.

Mezi vrcholná díla Myslbekovy tvorby rozhodně patří monumentální jezdecká socha sv. Václava na pražském Václavském náměstí. Zpracování tohoto díla mu trvalo přes třicet let. Mezi jeho další významná díla můžeme zařadit např.: pomník Karla Hynka Máchy na Petříně, sousoší „Činohra“ a „Zpěvohra“ na fasádě Národního divadla. V chrámu svatého Víta můžeme nalézt náhrobek kardinála Bedřicha a knížete Schwarzenberga. Toto dílo bylo svého času oceněno na Světové výstavě v Paříži Zlatou medailí.

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE