Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE
17. století

Jan Jiří Bendl

Významný český ranně barokní sochař
Significant photo
Info text

Jan Jiří Bendl je jeden z nejvýznamnějších českých raně barokních sochařů, který působil především v Praze. Mezi jeho významné dílo patřily sochy na mariánském sloupu na Staroměstském náměstí. Tento sloup byl odstraněn 6. listopadu roku 1918, kdy si rozvášněný dav myslel, že likviduje zbytky rakouské monarchie. Mariánský sloup však vznikl na počest panny Marie, ke které se modlili necvičení měšťané, řemeslníci a studenti Univerzity Karlovy, když z posledních sil bránili Staré město pražské z Karlova

mostu před útokem dobře vycvičených a vyzbrojených Švédů roku 1648. Zbytky sloupu jsou uloženy v Lapidáriu hlavního města Prahy na pražském výstavišti. V Praze působí občanské sdružení, které má zájem na obnově Mariánského sloupu.
Dalším významným dílem jsou sochy apoštolů v kostele svatého Salvátora, které jsou zpracované ze dřeva. Kamenné sochy na průčelí chrámu jsou také z Bendlovy dílny. Mezi další díla patří i Herkulova kašna s plastikou, nebo socha Sv. Šebastiána v Chrámu Sv. Ducha.

SOUVISEJÍCÍ BODY

/\ \/
Reálie
Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE