Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE
DIGITAL GUIDE OBSAHUJE:
  • POI: 858
  • Reálie: 400
  • Trasy: 8
  • Související vazby: 4194
  • Fotografie: 2528
  • Počet stran textu: 348
pro média/press ke stažení

Praha pro děti

Památky a místa, které se budou dětem líbit
Significant photo
Info text

Praha je překrásné historické město, pro dospělé zde běží čas velmi rychle. Děti se však dívají na svět svýma očima, který má k pohledu dospělého hodně daleko. Málokdo ze zahraničních dospělých návštěvníků tuší, že je zde řada možností i pro děti. Pražané a jejich potomci o nich dobře vědí.

Připravili jsme pro vás příjemnou a současně nenáročnou trasu pro děti. Uvidíte památky, které děti pochopí a ocení, ale i jízdu lanovkou, dětská hřiště, krmení labutí, navštívíte zahrady apod. Je možné ji velmi dobře kombinovat s ostatními námi nabízenými trasami např. Malou Stranou.

Mapa

SOUVISEJÍCÍ BODY

Body trasy

0,0km / 0,592km 1. Lanová dráha

Info text

U tramvajové zastávky Újezd se nachází nástupní stanice lanové dráhy, kterou lze vyjet na vrch Petřín. Lanovka je součástí městské hromadné dopravy. V provozu je v pravidelných intervalech po celý den. Stačí na ni lístek o hodnotě CZK 26, dětský tarif je poloviční. Lze je koupit například v automatu před nástupem, v prodejnách tabáku nebo v metru. Visí zde i plán lanové dráhy, která je vybudována v roce 1891 u příležitosti Jubilejní výstavy. Ta současná má délku 510 m s převýšením 130 m. Rychlost jízdy je 4m/s. Vozy jezdí přesně i kvůli

tomu, že pod první zastávkou se jednokolejná dráha rozdvojuje a na tomto místě se vozy míjejí. Za prosklenou stěnou je vidět, že lanovku pohání historický stroj ze začátku 20.století. Cestou se vám otevírají krásné pohledy na Prahu. Doporučujeme vyjet až nahoru na konečnou, zastávku Petřín. Stojí zde v blízkosti růžového sadu Štefánikova hvězdárna, která je kulturním a odborným zařízením zaměřeným na popularizaci astronomie a příbuzných věd. Konají se zde veřejná pozorování denní a noční oblohy za jasného počasí po celý rok.

0,592km / 0,592km 2. Petřínské sady

Info text

V Praze jsou tyto sady nejspíše největším zeleným místem pro letní romantické procházky růžovými zahradami. Petřín

je vyhaslou sopkou, což dnes není vůbec vidět, ale i tak je tvarován velice vhodně pro nesčerné vyhlídky na Prahu.

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE