Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE
20. století

The Plastic People of the Universe

Pražská rocková kapela
Info text

Přední rocková kapela, která se stala symbolem českého undergroundu a předním představitelem opozice vůči komunisnu v Československu. Byla často podrobena různým perzekucím ze strany státu a její členové často zavíráni.
Skupinu původně založil baskytarista Mejla Hlavsa a prvním impulsem k němu bylo ovlivnění takovými interprety jako byl Frank Zappa či skupinou Velvet Underground. Později se však v jejich textech tématizovalo dílo filosofa Egona Bondyho. Manažérem skupiny se stal známý a kontrovezní básník

Ivan Martin Jirous, zvaný Magor. V období normalizace byla skupina oficiálně zakázána a po událostech a perzekucích kolem koncertu v Českých Budějovicích roku 1974 se musela stáhnout do undergroundu. Svým způsobem se stala praporem, kolem kterého se organizovalo celé undergroundové hnutí. Roku 1976 došlo k zatčení členů skupiny a k jejich dočasnému uvěznění. Reakcí na tato uvěznění byla Charta 77, kterou Plastici samozřejmě podepsali. Skupina funguje i dnes, ale již ve značně odlišném složení.

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE