Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Jižní zahrady

*
Zahrady Pražského hradu
Significant photo
Info text

Jižní zahrady Pražského hradu byly založeny v 16. století v místech někdejšího obranného předpolí Hradu. Změnou vojenské strategie ztratila středověká opevnění strategický význam a postupně byly valy rušeny a prostor měněn navážkami na zahrady či vinice. Současná podoba zahrad je převážně dílem architekta Josipa Plečnika, který pracoval pro prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Zahrady byly od založení

členěny na zahradu Rajskou a Na Valech. Vstup do zahrad je možný z terasy před prvním hradním nádvořím nedaleko Nových zámeckých schodů, z protilehlé strany z vyhlídky na Opyši a ze třetího hradního nádvoří tzv. Býčím schodištěm, které nově zbudoval Josip Plečnik v roce1922.
Zahrady nabízejí neopakovatelný panoramatický výhled na Malou Stranu a Staré Město. V letní sezoně jsou volně přístupné veřejnosti.

GPS: 50° 5′ 22.8″ N, 14° 24′ 3.54″ E
link
Mapa

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE