Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE
20. století

Martina Navrátilová

Tenistka světového formátu
Significant photo
Info text

Bývalá tenisová světová jednička pocházející z Československa. Patří v hodnoceních mezi největší tenistky 20. století a je ceněna především za svou herní všestrannost, s níž zvládala jak dvouhry, tak čtyřhry a smíšené čtyřhry.
Kromě tenisu je též známa svým otevřeným přiznáním lesbické orientace, což z ní učinilo v jistých kruzích mírně kontroverzní osobnost.
V roce 1962 začala s tenisem a ve svých 15 letech, roku 1972, vyhrála mistrovství Československa a poté se vrhla na profesionální tenisovou dráhu. Roku 1975 emigrovala

do USA a tam roku 1981 získala americké občanství. Její první grandslamovou výhrou byl Wimbledon roku 1978 a poté jich ukořistila celkem rovných 18. Drží fantastické rekordy jak ve výkonech hráčky během jedné sezóny, kdy uhrála 86 vítězství proti jediné porážce v roce 1983, tak i ve šnůře zápasů bez porážky. Tu drží stále s výkonem 79 vítězství bez porážky.
Pro mnoho generace tenistek byla velkým idolem a v mnoha hodnoceních prestižních časopisů se dělí o místo největší tenistky všech dob se Steffi Grafovou.

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE