Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Žižkovský vysílač

*
Pražská raketa
Significant photo
Info text

Žižkovská televizní věž je nejvyšší pražskou stavbou současnosti. Měří 216 metrů a byla postavena v letech 1985-92. Obyvateli Prahy bývá nazývána "raketou". Věž obklopovaly mnohé spory například o hrozbě elektromagnetického zatížení okolí, kterou však zvláštní komise vyvrátila. Konstrukce věže se skládá ze tří kruhových ocelových tubusů dosahujících společně výšky 134 metrů. Hlavní tubus, obsahující dva rychlovýtahy,

je zakončen anténním nástavcem. Tubusy nesou tři kabiny. Ve výšce 66 metrů se nachází restaurace. Ve výšce 93 metrů je vyhlídková kabina. Nejvýše je kabina s vysílací technikou, z níž vysílají čtyři televizní a šest rozhlasových stanic, jsou zde vysílače mobilních operátorů a také se zde měří kvalita ovzduší v Praze. Od roku 2000 lezou po pilířích věže "miminka", objekty známého kontroverzního sochaře Davida Černého.

GPS: 50° 4′ 51.85″ N, 14° 27′ 3.93″ E
link
Mapa

Kontaktní informace

Ulice Śkroupovo náměstí Město Praha 3

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE