Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Národní památník na Vítkově

*
Místo slavného vítězství husitských vojsk
Significant photo
Info text

Kopec Vítkov se tyčí nad pražskou čtvrtí Žižkov, nazvané po husitském vojevůdci Janu Žižkovi z Trocnova. Jeho oddíly zde 14. července 1420 spektakulárním způsobem porazily křižácká vojska. Událost připomíná obří jezdecký pomník husitského vojevůdce.
V letech 1929-32 byla na vrcholu kopce postavena ve strohém funkcionalistickém stylu budova Národního památníku podle plánů architekta Jana Zázvorky. Pomník byl postaven

jako památka českých legionářů a českého odboje v období 1. světové války. Za komunistického režimu, mezi lety 1954-62 byl památník přeměněn na mauzoleum prvního komunistického prezidenta Klementa Gottwalda, čemuž byla přizpůsobena také výzdoba ve stylu socialistického realismu. Po pádu komunistického režimu byly z památníku odstraněny ostatky jeho funkcionářů a započaly diskuze o jeho dalším využití.

GPS: 50° 5′ 17.71″ N, 14° 26′ 54.39″ E
link
Mapa

Kontaktní informace

Ulice Vítkov Město Praha 3

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE