Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Letohrádek královny Anny

* *
Belveder
Info text

Letohrádek královny Anny, nazývaný rovněž Belveder, vybudoval císař Ferdinand I. pro svou manželku královnu Annu jako součást právě zakládané Královské zahrady. Renesanční stavba podle projektu italského architekta Paola della Stelly byla postavěna v letech 1557-63 Bonifácem Wohlmutem. Stavba bývá označována jako nejčistší renesanční architektura v zaalpských zemích. Stavba stojí na obdélníkovém půdorysu, přízemí

obíhá arkádový ochoz, tvořeným archivoltami na jónských sloupech. Stavbu završuje charakteristická kýlovitá střecha. Bohaté plastické výzdobě dominují reliéfy od Paola della Stelly a jeho spolupracovníků, motivy čerpají z antické mytologie, řeckých a římských dějin. V interiéru prvního patra byl kolem poloviny 19. století proveden monumentální freskový cyklus zachycující rozhodující výjevy z dějin českých zemí.

GPS: 50° 5′ 37.92″ N, 14° 24′ 19.09″ E
link
Mapa

Kontaktní informace

Ulice Mariánské hradby Město Praha 1

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE