Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE
19. století

Luděk Marold

Malíř a ilustrátor, autor mistrovského díla - Bitva u Lipan
Significant photo
Info text

Luděk Marold měl vynikající pozorovací talent, který zužitkoval na několika svých obrazech. Příkladem budiž olejomalba Z vaječného trhu. V roce 1889 odcestoval do Paříže. Rychle se tam uchytil a proslavil svými ilustracemi cizojazyčné a české literatury (např. Erbenův Vodník). V roce 1892 byl na výstavě v Mnichově oceněn zlatou medailí a dosáhl tak i mezinárodního věhlasu. Ani v Paříži však Marold nezapomínal na obrazy, v nichž zobrazoval momentky, kterými byl inspirován ve

francouzském prostředí. Díky tomuto pobytu se výrazně přiblížil dekorativnímu secesnímu stylu a to bez rizika prosté popisnosti v dílech. V roce 1898 znovu pobýval v Praze, kde na výstavě architektury a inženýrství nesmírně překvapil publikum svým velkolepým panoramatem Bitvy u Lipan, které je k vidění v Maroldově pavilónu na pražském Výstavišti v blízkosti parku Stromovka. Jedná se o famózní epopej bratrovražedné bitvy husitů, která je 11 metrů vysoká a 95 metrů široká.

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE