Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Městská hromadná doprava v Praze

Základní informace
Significant photo
Info text

Městská hromadná doprava (MHD) v Praze patří mezi nejlepší dopravní systémy v Evropě. Tvoří ji sít tramvají, metra a autobusů. Všechny tři linky metra (A - zelená, B - žlutá, C - červená) jezdí od 5:00 do 00:00. Během dne lze počítat s intervaly mezi 1min a 5min, ve večerních hodinách až 10min. Tramvaje (linky 1-29) jsou v denním provozu od 4:30 do 00.00, noční tramvaje (linky 50-59) jezdí ve zbývajícím čase. V létě je příjemné se ochladit v metru, ktetré patří k nejčistším a nejspolehlivějším. V Praze existuje rovněž propracovaná noční doprava. Noční tramvajová doprava je soustředěna do centrální zastávky Lazarská, odkud se lze dopravit do všech zásadních částí města. Denní autobusy (100-299) zajišťují přepravu od 4:30 do 00:30, noční (501 - 514, 601 - 604) jezdí ve zbývajícím čase. Praha provozuje jednu

lanovou dráhu na Petříně, v letním období od dubna do října v čase 9:00 - 23:30, v zimním období od listopadu do řezna v čase 9:00 - 23:20. Přestupní lístek stojí 26 korun, nepřestupní 14 korun oba pro centrální oblast Prahy, dále lze koupit jedno a vícedenní jízdenky. Zakoupit je lze v automatech na zastávkách, v trafikách a v metru. Více informací a konkrétní dopravní spojení najdete na www.dpp.cz/idos. Do okolí Prahy například na známý hrad Karlštejn, jezdí pravidelně příměstské vlaky. A to zejména z Hlavního, Masarykova a Smíchovského nádraží. Z nádraží Praha Holešovice jezdí zejména komfortní vlaky vyšších tříd na delší vzdálenosti po Evropě. Více informací najdete na serveru www.cd.cz a spojení na www.idos.cz. Ceny jsou jak pro MHD tak i pro dopravu v ČR obecně považovány za velmi příznivé.

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE