Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Regiony

Regionální odlišnosti a specifika ČR
Info text

ČR se dělí na tři hlavní Regiony: Čechy, menší Moravu na východě a nejmenší Slezsko na severovýchodě. Dále se dělí na 14 menších krajů. Největší město je Praha cca 1,2 milionu obyvatel. Dále pak podstatně menší Brno 376 000, Ostrava, Olomouc a Plzeň.
Mezi průmyslové oblasti patří Severní Morava a severozápadní Čechy. Víno se pěstuje zejména na Jižní Moravě a v mnohem menší míře na sever od Prahy. Jižní Morava jako taková si stále drží podstatnou

část folklorních tradic v nezměněné podobě. Kormě Prahy patří k největším lákadlům několik dalších menších měst, jako například Český Krumlov, Kutná Hora, Telč a Litomyšl. Karlovy Vary a například Mariánské Lázně, či Jeseník jsou městy lázeňskými.

Mezi zajimavá moravská města lze zařadit Olomouc, Kroměříž nebo vinný Mikulov. Tím ale ostatní tradicí opředená města nesmějí býti vynechány, více naleznete v celorepublikových průvodcích.

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE