Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Vrtbovská zahrada

* *
Klenot mezi barokními zahradami
Significant photo
Info text

Fasáda Vrtbovského paláce skrývá skutečný klenot mezi barokními zahradami nejen v Praze, ale v celé střední Evropě. Rozlohou nevelká zahrada vznikla na místě bývalé vinice kolem roku 1720. Architekt František Maxmilián Kaňka ve svahu petřínské stráně vybudoval unikátní zahradu, jejíž nepravidelný tvar harmonuje s architekturou paláce. Zahrada, jež stoupá strmě do vrchu, se rozkládá na třech terasových plošinách, spojených

schodišti. Výzdobu zahrady svěřil architekt nejlepším umělcům té doby. Sochy, mezi nimiž dominuje obří postava Atlanta podpírajícího glób na vstupní bráně zahrady, jsou dílem Matyáše Bernarda Brauna. Strop nádherné saly terreny zdobí fresky Václava Vavřince Reinera. Na nejvyšší terase s vyhlídkou stojí pavilon, odkud je překrásný výhled přes střechy malostranských domů na Pražský hrad a chrám sv. Mikuláše.

GPS: 50° 5′ 12.49″ N, 14° 24′ 11.11″ E
link
Mapa

Kontaktní informace

Ulice Karmelitská Město Praha 1

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE