Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Valdštejnská zahrada

* *
Majestátní barokní zahrada
Significant photo
Info text

Areál jedné z nejkrásnějších pražských zahrad byl vybudován na přání vojevůdce Albrechta z Valdštejna jako nedílná součást jeho malostranského sídla. Zahrada s geometricky upravenou zelení a bohatou sochařskou výzdobou byla dokončena současně s palácovým komplexem roku 1630. Do zahrady otevřená sala terrena s nástropní freskovou s námětem Trojské války od italského malíře Baccia Bianca představuje skutečnou perlu raně barokní architektury. Kuriozitou dotvářející neopakovatelnou atmosféru zahrady je umělá krápníková jeskyně

a velkolepá voliéra s exotickým ptactvem. Část zahrady zabírá také umělý rybník s ostrůvkem, který sloužíval k projížďkám na loďce. Na ostrůvku stojí fontána se sochami Herkula a Najád od Adriena de Vriese, který pro zahradu vytvořil unikátní sérii soch představující hrdiny antických bájí. Originály plastik se staly v roce 1648 válečnou kořistí švédských vojsk a byly odvezeny z Čech. V současnosti zdobí areál zámku v Drootningholmu. Věrné repliky Vriesových soch byly do zahrady instalovány počátkem 20. století.

GPS: 50° 5′ 23.6″ N, 14° 24′ 24.36″ E
link
Mapa

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE