Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Královská zahrada

*
Zahrada českých králů a prezidentů
Significant photo
Info text

Tuto nádhernou zahradu založil císař Ferdinand I. Habsburský roku 1534 v místech, kde byla původně pěstována vinná réva. S Hradem byla spojena mostem přes Jelení příkop. Zahrada byla navržena v italském stylu a postupně doplňována dalšími stavbami - renesančním Letohrádkem královny Anny s bronzovou fontánou a Míčovnou. K zahradě patřil rovněž zvěřinec vybudovaný v letech 1581-83 a nazývaný Lví či Medvědí dvůr. V zahradě byly vysázeny vzácné stromy a keře, pěstovaly

se zde kaštany a první tulipány v Evropě, které byly darem tureckého sultána. Odsud se pak rozšířily do Holandska, které je nyní pěstováním tulipánu proslulé. Barokní úpravy zahrady jsou spojeny se slavnými jmény architekta Kiliána Ignáce Dienzenhofera a sochaře Matyáše Brauna. Součástí zahrady byl i tzv. domeček, kde bydleli českoslovenští prezidenti. v té době byla zahrada veřejnosti nepřístupná. Zahrada byla trvale zpřístupněna veřejnosti na jaře 1990.

GPS: 50° 5′ 34.11″ N, 14° 23′ 58.02″ E
link
Mapa

Kontaktní informace

Ulice Pražský hrad Město Praha 1

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE