Prague Minos Guide

Prague Minos Guide je pražský digitální průvodce využívající GPS navigaci v kombinaci s mapou a rozsáhlou encyklopedií pamětihodností, kde je kladen důraz na vysokou kvalitu obsahu.

CS | EN | FR | DE

Valdštejnský palác

* *
Sídlo Senátu České republiky
Significant photo
Info text

Generalissimus císařských vojsk a rozporuplný hrdina třicetileté války Albrecht z Valdštejna pojal zbudovaní svého pražského paláce ve velkém stylu, či spíše megalomansky. Palác vyrostl v rekordním tempu v letech 1624-30 na parcele, kde dříve stálo 26 domů, šest zahrad, dvě cihelny a jedna vápenka. Projekt paláce svěřil italským stavitelům Andreovi Spezzovi a Govanni Pieronimu. Vznikla tak v pražském prostředí dosud zcela unikátní raně barokní stavba palácového

komplexu. Reprezentační a obytná část je soustředěna kolem čtyř vnitřních dvorů. K nim přiléhá překrásná zahrada, mimořádná svou rozlohou v centru města i výtvarným programem.
Bohatému vybavení a výzdobě interiéru paláce dominuje nástropní freska v hlavním sále, dílo italského malíře Baccia di Bianco zpodobňující boha válka Marta na válečném voze, jejíž nepříliš skrytým významem byla apoteoza válečných dovedností samotného Albrechta z Valdštejna.

GPS: 50° 5′ 24.26″ N, 14° 24′ 19.49″ E
link
Mapa

Kontaktní informace

Ulice Valdštejnské náměstí Město Praha 1

SOUVISEJÍCÍ BODY

Certifikovaný partner
Running project in Prague
Android Android Objednat průvodce
© 2009 - all contents
PAGE PROTECTED BY COPYSCAPE